×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
U kualifikua për herë të parë për Kupën e Botës, ja çfarë bën Panamaja
nga E.B (11/10/2017 ora 02:35)

Pasi vendi u kualifikua për herë të parë për Kupën e Botës, presidenti i Panamasë ka deklaruar se e mërkura do të jetë një festë kombëtare

Juan Carlos Varela tha në Twitter se zëri i njerëzve është dëgjuar dhe se e mërkura do të jetë një festë kombëtare".

Ekipi kombëtar mundi Kosta Rika 2-1 në Panama City të martën në mbrëmje.

Presidenti tha se punëtorët publikë dhe privatë mund të merrnin pushim, dhe klasat e shkollës do të anuloheshin gjithashtu.

Në një seri postimesh të ngazëllyera, ai shpërndau një fotografi duke nënshkruar vendimin, duke shtuar "Ju e meritoni".

Panamezët festuan gjatë natën pas fitores./SYRI.net/

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Gjykata zbardh më në fund të vërtetën për administratorin e faqes 'Vipat e Bllokut' (Foto)
Tahiri flet pas akuzave: Habilajt i kam kushërinj, por gabimi i madh që bëra ishte...
A e dini sa miliarda dollarë pasuri ka Ilir Meta?
Grezda: Me Panuçin përshtatem më mirë, ja ç’më tha Kielini në fundin e ndeshjes
Lajm i Fundit/ Rama 'heq' dorë nga Tahiri: 'E neveritshme, shteti ta...'
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]