×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Rifformato kërkesë të veçatë për drejtësinë italiane
nga E.B (13/10/2017 ora 03:47)

Piloti Giorgoi Rifformato ka kërkuar lirimin nga drejtësia italiane. Prej 2 muajsh piloti ndodhet në Itali për vuajtjen e dënimit.

 Sakaq, nga drejtësia shqiptare Rifformato u dënua me 12 vite nga Gjykata e e Apelit për Krimet e rënda, ndërsa shteti italian e konvertoi dënimin me 8 vite.

Mësohet se 70-vjeçari e ka bërë një kërkesë të tillë në Gjykatën e Torinos në Itali.

Piloti italian u dënua për trafik të lëndëve naroktike, pasi avioni me drogë që ai drejtonte u rrëzua në plazhin e Divjakës në maj të vitit 2014.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Gjykata zbardh më në fund të vërtetën për administratorin e faqes 'Vipat e Bllokut' (Foto)
Tahiri flet pas akuzave: Habilajt i kam kushërinj, por gabimi i madh që bëra ishte...
A e dini sa miliarda dollarë pasuri ka Ilir Meta?
Grezda: Me Panuçin përshtatem më mirë, ja ç’më tha Kielini në fundin e ndeshjes
Lajm i Fundit/ Rama 'heq' dorë nga Tahiri: 'E neveritshme, shteti ta...'
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]