Rusia i trembet Obamës: “Perëndia e krijoj botën për shtatë ditë, Obama ka dy ditë më shumë për të shkatërruar atë”
nga ShqiperiaIme (12/01/2017 ora 08:39)

Edhe pse Obama ka mbajtur dje konferencën e fundit si president i SHBA, Rusia i trembet përseri. Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova është shprehur e shqetësuar, pasi ajo ka shkruar në rrjetin social Facebook, se “Perëndia e krijoj botën për shtatë ditë. Administrata e Obamës ka dy ditë më shumë për të shkatërruar atë”, transmeton lajmi.net.

Presidentit i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e merr detyren më 20 janar.

Departamenti i Thesarit të SHBA-së të hënën njoftoi futjen e pesë sanksioneve të reja kundër rusëve, sanksione të reja amerikane janë hap shtesë në degradimin e marrëdhënieve dypalëshe.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Kap gruan shtatzënë duke e tradhtuar me pronarin, burri i bën atë që s'ia priste mendja kurrë
Cmenden në Big Brother Gjermani, tëresisht nudo përpara miliona shikuesve (Fotot)
Lajm i keq për shqiptarët/ Parlamenti hollandez merr vendimin drastik për lëvizjen e lirë
Historia e pazakontë: Shoku i ngushtë më mban në shtëpi, kur ai s'ështe unë dhe gruaja e tij (Foto)
Nëna e dy fëmijëve nxjerr ëndrrën nga sirtari pasi burri e tradhtoi
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]