Të Rekomanduara
Italianët : Shqipëria, Kuba e Mesdheut. Një vend i duhur për të investuar në turizëm
7 ore më parë
Reportazh i ngrirë nga Maja e Qores (Foto)
Ngjitje alpinistike në Majën e Gurit në Shebenik (Foto)
Eskursion në fundjavë në pyjet e Qafë Shtamës, vendit turistik më pranë Tiranës (Foto)
Ja si asimilohen sot shqiptarët në Maqedoni (VIDEO)
Rusia i trembet Obamës: “Perëndia e krijoj botën për shtatë ditë, Obama ka dy ditë më shumë për të shkatërruar atë”
nga V.Prendi (12/01/2017 ora 08:39)

Edhe pse Obama ka mbajtur dje konferencën e fundit si president i SHBA, Rusia i trembet përseri. Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova është shprehur e shqetësuar, pasi ajo ka shkruar në rrjetin social Facebook, se “Perëndia e krijoj botën për shtatë ditë. Administrata e Obamës ka dy ditë më shumë për të shkatërruar atë”, transmeton lajmi.net.

Presidentit i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e merr detyren më 20 janar.

Departamenti i Thesarit të SHBA-së të hënën njoftoi futjen e pesë sanksioneve të reja kundër rusëve, sanksione të reja amerikane janë hap shtesë në degradimin e marrëdhënieve dypalëshe.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]