Të Rekomanduara
Shëtitën 45 vende, shikoni si u pritën në Shqipëri dhe Kosovë (VIDEO)
6 ore më parë
Gjiri i Gramës, një mrekulli natyrore që pret pushuesit verorë (Foto)
Profil/ Kush është Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë
''Ishte koha kur Ledri Vula ishte emigrant'', kjo foto nuk ka për ti pëlqyer Ledrit (Foto)
Lajmi i Fundit/ Dridhet Parlamenti i Maqedonisë, Zeka i BESËS këndon himnin shqiptar në foltore (Video)
Shfaqen çizmet naziste që po shitën në internet, shikoni çfarë fshihet në pjesën e poshtme të tyre (Foto)
nga SHI (12/01/2017 ora 07:46)

Një kompani që merret me prodhimin e këpucëve, ka bërë të ditur se do të detyrohet të tërheq nga tregu koleksionin e çizmeve, pasi që në pjesën e poshtme të tyre, më saktë gjurmët që ato lënë në tokë është kryqi i thyer i svastikës.

Ky rast është bërë publik vetëm atëherë kur një kliente kishte porositur një palë çizme në internet online, ku më pas kishte publikuar fotografitë në rrjetet sociale, ku gjurmët e tyre që mbesin në asfalt mund të shihet kryqi i thyer nazist, Telegrafi.

Këto çizme vazhdojnë të shiten në ueb-faqen Amazon dhe atë për vetëm 40 dollarë, derisa prodhuesi nga Kalifornia “Polar Fox Boot”, ka pranuar se nuk e kanë ditur që pjesa e poshtme e çizmeve lë gjurmët e kryqit të thyer nazist ,transmeton Shqiperiaime

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]