Të Rekomanduara
Plazhet pa zot. Në Durrës asnjë masë, bashkia: Do heqim liçencat (VIDEO)
11 ore më parë
Protesta e veçantë e gazetarëve të 'ABC News' për shkarkimin e Shkullakut (FOTO)
nga shqiperiaime.al (11/01/2017 ora 10:00)

Drejtori i ABC News, Armand Shkullaku është shkarkuar sot nga detyra pas ndryshimit të linjës editoriale të televizionit informativ që zotërohet nga Aleksandër Frangaj.

Një nga të paktët televizionë informativ që kritikon e sulmon Edi Ramën dhe Erion Veliajn dhe i jepte hapësirë opozitës, do të ndryshojë politikën editoriale.

Nisur nga këto ndryshime radikale, gazetarët e këtij televizioni kanë nisur protestë në rrjetet sociale kundër shkarkimit të drejtorit Armand Shkullaku.

“Ishulli i fundit”, me këtë fjalë kyçe gazetarët protestojnë, duke iu referuar si të vetmit televizion që ishte i hapur për opozitën dhe i jepte hapësirë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]