Të Rekomanduara
Simbolet tona kombëtare të shpalosura madhërishëm në Versajë (Foto)
19 ore më parë
Njihuni me veturën më të shpejtë në botë me 4 ndenjëse (Foto)
nga ShqiperiaIme (11/01/2017 ora 07:16)

Bentley Continental Supersports, që është lansuar zyrtarisht gjatë javës së kaluar, është vetura më e shpejtë e kësaj kompanie dhe vetura më e shpejtë në botë me katër ndenjëse.

Bentley ka lansuar një video të Continental Supersport për të shfaqur fuqinë e supermodelit.

Bentley Continental Supersports ka 700 kuajfuqi, e që shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 3.2 sekonda.

Continental Supersports ka motorin e kësaj kompanie W12, i cili bën që vetura shpejtësinë maksimale ta ketë 340 kilometra në orë. 

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]