Të Rekomanduara
“Gjurmë Shqiptare”: Gjenerali me shajak, prijësi që përballoi serbët për plot 9 vite
12 ore më parë
Shqipëria hyn në Guinnes, të rinjtë performojnë "Cup song"
19 kilometra larg Athinës në 1901 askush nuk dinte greqisht, gazetari: Flasin vetëm shqip
Shqipëria, toka e harruar që ofron shumë mundësi turizmi
Intervistë/ De Biasi zbulon planet e reja që ka për Kombëtaren flet edhe për “ditët” italiane (Video)
nga ShqiperiaIme (11/01/2017 ora 06:29)

De Biasi do të jetë tre ditë mik në Itali, ku është ftuar nga disa prej trajnerëve të ekipeve italiane për të ndjekur nga afër procesin e stërvitjeve që zhvillojnë ekipet italiane këto ditë.

Sot, ai ka qenë i ftuar nga Marco Giampaolo, trajneri i Sampdorias për të parë ekipin nga afër gjatë seancës stërvitore që është zhvilluar në qendrën sportive “Gloriano Mugnaini”. Trajneri i Kombëtares ka dhënë një intervistë për mediet italiane, ku treguar eksperiencën e tij në Itali. “Jam i ftuar nga Marco të ndjek 3-4 nga seancat stërvitore të ekipit. Është një trajner i madh dhe me shumë cilësi. Ai po bën një punë të mirë me ekipin. Ka ndërtuar një skuadër që ka taktikë dhe ekuilibër. Në ekip ka 3-4 lojtarë që nuk i njihja mirë dhe që ka ditur ti shfrytëzojë, duke u dhënë mundësi të ndihmojnë ekipin. Kam pak kohë në dispozicion për të parë nga afër si veprohet këtu, do t’i shfrytëzoj në maksimum këto ditë për të fituar diçka të re”.

Ai ka folur dhe për kombëtaren dhe planet që tekniku italian ka për të ardhmen. “Me Kombëtaren besoj në kam arritur majën, sepse nuk besoj se ekipi mund të bëjë më shumë se kaq edhe pse një fjalë e urtë thotë “kurrë mos thuaj kurrë”. Ecuria e mirë që kemi pasur na ka bërë që të punojmë më shumë, duke mos u ndalur me kaq. Nëse punojmë në grup dhe ndihmojmë njëri-tjetrit, mund t’ia dalim edhe këtë herë”.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]