Të Rekomanduara
Italianët : Shqipëria, Kuba e Mesdheut. Një vend i duhur për të investuar në turizëm
1 dite më parë
Reportazh i ngrirë nga Maja e Qores (Foto)
Ngjitje alpinistike në Majën e Gurit në Shebenik (Foto)
Eskursion në fundjavë në pyjet e Qafë Shtamës, vendit turistik më pranë Tiranës (Foto)
Ja si asimilohen sot shqiptarët në Maqedoni (VIDEO)
Efektet mrekulluese të vajit të bajames së ëmbël.
nga Enjada (11/01/2017 ora 05:52)

Vaji i bajames së ëmbël ndihmon në reduktimin e shenjave të moshës, përfshirë rrudhat e fytyrës apo ato rreth syve.

Ky vaj ka veti te rivitalizuese dhe rinovon qelizat e lëkurës, duke ju dhënë një pamje më të freskët e të re. Shenjat e moshës janë:
-. Pikat e zeza – nga dielli, inflamacione, dëmtime të tjera të lëkurës
-. Lëkurë e rënë/e squllët nga shtimi/rënia në peshë.
-. Lëkurë pa jetë, pa shkelqim.
-. Lëkurë e thatë
-. Vijat dhe rrudhat
-. Lëkurë me ngjyra të ndryshme në zona të ndryshme.
-. Zgjerimi i poreve (dukuria e “hundës luleshtrydhe”)./shqiperiaime.al

 

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]