Çifti që jeton në një nga lagjet më të bukura në botë, pa e paguar kurrë qiranë
nga ShqiperiaIme (11/01/2017 ora 03:48)

Zahari dhe Karen janë çifti fatlum që jetojnë që gjashtë vite në një nga lagjet më të bukura në botë pa e paguar kurrë qiranë.

Banesa thuhet të mos ketë kushtet e duhura për jetesë dhe pronarit i ka humbur çertifikata e saj për të argumentuar dokumentacionin e rregullt.

Për këtë çifti në gjashtë vitet e fundit nuk po ka obligim që të paguajnë qiranë prej 4700 dollarëve në muaj.

“Pronari nuk ka të drejt të kërkojë qiranë deri sa të argumenton me çertifikat ligjshmërinë e banesës” thuhet në një udhëzim të lëshuar nga një gjykatë lokale. /Indeksonline

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Kap gruan shtatzënë duke e tradhtuar me pronarin, burri i bën atë që s'ia priste mendja kurrë
Cmenden në Big Brother Gjermani, tëresisht nudo përpara miliona shikuesve (Fotot)
Lajm i keq për shqiptarët/ Parlamenti hollandez merr vendimin drastik për lëvizjen e lirë
Historia e pazakontë: Shoku i ngushtë më mban në shtëpi, kur ai s'ështe unë dhe gruaja e tij (Foto)
Nëna e dy fëmijëve nxjerr ëndrrën nga sirtari pasi burri e tradhtoi
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]