Fuqia e natyrës rrallë herë dëshmohet sikurse në këto pamje! (Video)
nga SHI (11/01/2017 ora 10:13)

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet “shpërthimi” i një lave vullkani, fenomen ky i cili përcillet nga afër edhe nga disa turistë.

Siç thuhet në përshkrimin e videos, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një lavë e një vullkani në Kamokuna, Hawai, e cila përmes shkëmbinjve shpërthen në oqean.

Duke e përshkruar atë si “surreal” dhe “të pabesueshme”, shikuesit janë mahnitur me pamjet, të cilat janë shikuar me mijëra herë edhe në rrjetet sociale dhe kanë marrë gjithashtu mijëra komente.

Kjo nuk është një dukuri krejtësisht e rrallë, megjithatë, çfarë e dallon këtë është fakti se vizitorët në ishullin vullkanik zakonisht janë në gjendje për të përcjellë këtë fenomen nga një platformë e caktuar për këtë gjë.

Megjithatë, pamjet e këtij fenomeni të fundit janë shfaqur vetëm pak ditë pasi një pjesë e një platforme në Kamokuna ishte rrëzuar në det, me çka edhe ishte mbyllur për disa ditë mundësia e prezantimit të turistëve , transmeton Shqiperiaime

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Kap gruan shtatzënë duke e tradhtuar me pronarin, burri i bën atë që s'ia priste mendja kurrë
Cmenden në Big Brother Gjermani, tëresisht nudo përpara miliona shikuesve (Fotot)
Lajm i keq për shqiptarët/ Parlamenti hollandez merr vendimin drastik për lëvizjen e lirë
Historia e pazakontë: Shoku i ngushtë më mban në shtëpi, kur ai s'ështe unë dhe gruaja e tij (Foto)
Nëna e dy fëmijëve nxjerr ëndrrën nga sirtari pasi burri e tradhtoi
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]