Të Rekomanduara
Shëtitën 45 vende, shikoni si u pritën në Shqipëri dhe Kosovë (VIDEO)
6 ore më parë
Gjiri i Gramës, një mrekulli natyrore që pret pushuesit verorë (Foto)
Profil/ Kush është Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë
''Ishte koha kur Ledri Vula ishte emigrant'', kjo foto nuk ka për ti pëlqyer Ledrit (Foto)
Lajmi i Fundit/ Dridhet Parlamenti i Maqedonisë, Zeka i BESËS këndon himnin shqiptar në foltore (Video)
Garë e çmendur në borë, përfundimi është tragjik (Video)
nga SHI (10/01/2017 ora 01:16)

Dy makina luksoze, një Range Rover dhe një Audi, kanë bërë një garë shpejtësie në një rrugë të mbuluar me dëborë.

Gara ka ndodhur në qytetin Tyumen të Rusisë, rreth 2 mijë e 500 kilometra larg Moskës.

Një videoregjistrues i montuar në kroskotin e automjetit Audi ka dokumentuar garën, ku fillimisht Audi ka kaluar Range roverin, duke ecur me 120 kilometra në orë, por më pas Range Rover ka kaluar Audin, pasi e ka çuar shpejtësinë në 163 km/h.

Por, gara ka përfunduar në mënyrë tragjike.

Range Rover është përplasur me një shtyllë energjie anash rrugës dhe për pasojë, shoferi 37-vjeçar dhe bashkëshortja e tij shtatzënë, ndërruan jetë.

Ata lanë jetimë 3 fëmijët e tjerë.

Ju sugjerojmë
Nga kjo kategori
Fiat 500L do të prezantohet në fund të majit
4 ore më parë
Çmimet e modeleve të reja nga Audi, më të lira se makinat tjera të së njëjtit nivel (Foto)
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]