Lajmi i shumëpritur/ Së shpejti do të mund të fitoni para nga Facebooku
nga ShqiperiaIme (09/01/2017 ora 05:21)

Facebook është duke e bërë atë që shumë publikues shpresonin se një ditë do ta bënte, thuhet sipas Recode: të hapë një rrugë për prodhuesit e videove që të grumbullojnë të ardhura nga videot e tyre.

E ashtuquajtura njësi e reklamës “mid-roll”, që vendosë një reklamë në mesin e videos së prodhuesit, do të fillojë të testohet së shpejti thuhet sipas raportit, me fitimet që do të vijnë nga shitjet e reklamave të cilat do të ndahen me publikuesit për 55% në favor të tyre.

Kjo njësi e reklamës do të jetë në dispozicion pas rreth 20 sekondash që një përdorues i Facebook e shikon videon, në videot që janë më të gjata se 90 sekonda, transmeton Gazeta Express.

Monetizimi me sukses i videove në Facebook më pas do të mbështetë edhe video më të gjata. Kjo mund të ketë ndikim pozitiv në një tjetër aspekt të biznesit të mediave në Facebook dhe përpjekjes së rrjetit social për të shpëtuar nga përmbajtjet e rrejshme.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Kap gruan shtatzënë duke e tradhtuar me pronarin, burri i bën atë që s'ia priste mendja kurrë
Cmenden në Big Brother Gjermani, tëresisht nudo përpara miliona shikuesve (Fotot)
Lajm i keq për shqiptarët/ Parlamenti hollandez merr vendimin drastik për lëvizjen e lirë
Historia e pazakontë: Shoku i ngushtë më mban në shtëpi, kur ai s'ështe unë dhe gruaja e tij (Foto)
Nëna e dy fëmijëve nxjerr ëndrrën nga sirtari pasi burri e tradhtoi
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]