Të Rekomanduara
Shëtitën 45 vende, shikoni si u pritën në Shqipëri dhe Kosovë (VIDEO)
6 ore më parë
Gjiri i Gramës, një mrekulli natyrore që pret pushuesit verorë (Foto)
Profil/ Kush është Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë
''Ishte koha kur Ledri Vula ishte emigrant'', kjo foto nuk ka për ti pëlqyer Ledrit (Foto)
Lajmi i Fundit/ Dridhet Parlamenti i Maqedonisë, Zeka i BESËS këndon himnin shqiptar në foltore (Video)
Kurohet pas 16 operacionesh “njeriu pemë” (Foto)
nga ShqiperiaIme (09/01/2017 ora 05:02)

Një i ri nga Bangladeshi, i njohuar ndryshe si “njeriu pemë” për shkak të lythave si degë peme në trup, i është nënshtruar një trajtimi që doktorët shpresojnë të kenë kuruar sindromën e tij.

Abul Bajandar kreu të paktën 16 operacione për të hequr gjendrat në duar e këmbë, pasi sëmundja e tij tërhoqi vëmendjen e mjekëve një vit më parë.

27 vjeçari është një nga vetëm katër njerëz në botë që është diagnostikuar me epidermodysplasia verruciformis, një deformim i rrallë gjenetik. “Kura e Bajandar shënon një hap të rëndësishëm në historinë e shkencës mjekësore,” tha Samanta Lal Sen, koordinatore e kirurgjisë plastike në Spitalin e Kolegjit Mjekësor të Dhaka.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]