×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Kurohet pas 16 operacionesh “njeriu pemë” (Foto)
nga ShqiperiaIme (09/01/2017 ora 05:02)

Një i ri nga Bangladeshi, i njohuar ndryshe si “njeriu pemë” për shkak të lythave si degë peme në trup, i është nënshtruar një trajtimi që doktorët shpresojnë të kenë kuruar sindromën e tij.

Abul Bajandar kreu të paktën 16 operacione për të hequr gjendrat në duar e këmbë, pasi sëmundja e tij tërhoqi vëmendjen e mjekëve një vit më parë.

27 vjeçari është një nga vetëm katër njerëz në botë që është diagnostikuar me epidermodysplasia verruciformis, një deformim i rrallë gjenetik. “Kura e Bajandar shënon një hap të rëndësishëm në historinë e shkencës mjekësore,” tha Samanta Lal Sen, koordinatore e kirurgjisë plastike në Spitalin e Kolegjit Mjekësor të Dhaka.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Dikur jepte lajmet pa sytjena, ku ka përfunduar sot kjo bukuroshe?
Ky shtet sapo hoqi vizat me Shqipërinë
Ish-shefi i policisë: "Habilajt" deshën të më fusnin thikën në mes të lokalit
“Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo punë”
Supermbesa dhe supernusja i’a “marrin fytyrën” Berishës, shëtisin rrugëve të Tiranës pa
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]