Të Rekomanduara
Shëtitën 45 vende, shikoni si u pritën në Shqipëri dhe Kosovë (VIDEO)
6 ore më parë
Gjiri i Gramës, një mrekulli natyrore që pret pushuesit verorë (Foto)
Profil/ Kush është Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë
''Ishte koha kur Ledri Vula ishte emigrant'', kjo foto nuk ka për ti pëlqyer Ledrit (Foto)
Lajmi i Fundit/ Dridhet Parlamenti i Maqedonisë, Zeka i BESËS këndon himnin shqiptar në foltore (Video)
Gjatë vitit të kaluar, McLaren e ka dyfishuar prodhimin e veturave (Foto)
nga SHI (09/01/2017 ora 07:29)

Për shumë prodhues automobilistik, viti 2016 ka qenë i dobët si në prodhim, ashtu edhe në shitje, por jo edhe për McLarenin.

Kompania britanike ia ka dalë të prodhojë 3,286 njësi që është dyfish më shumë se numri i atyre të një viti më parë, ndërsa 2,031 prej tyre janë të shitura,Telegrafi.

Në fakt, McLaren e ka përmirësuar prodhimtarinë prej vetëm 1,654 makinave që i kishte nxjerrë më 2015.

Kjo besohet të jetë bërë falë Sport Series, që e ka ngritur në masë të madhe popullaritetin e këtij prodhuesi.

Modelet më të shitura janë 570S dhe 570GT, por nuk mbesin pas as kërkesat për 650S, 675LT Coupe dhe Spider , Transmeton Shqiperiaime

Ju sugjerojmë
Nga kjo kategori
Fiat 500L do të prezantohet në fund të majit
4 ore më parë
Çmimet e modeleve të reja nga Audi, më të lira se makinat tjera të së njëjtit nivel (Foto)
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]