Ky aplikacion mund ekzaminojë problemet e fytyrës tuaj
nga shqiperiaime.al (12/08/2017 ora 08:25)

Nëse më parë keni pyetur të tjerët se si duket fytyra juaj dhe nëse keni puçrra që mund të duken keq tashmë ky aplikacion iu vjen në ndihmë.

Meqenëse ju shikoni veten çdo ditë, ndryshimet delikate në strukturën dhe pamjen e lëkurës suaj mund të jenë të vështira për t’u zbuluar, duke e bërë atë edhe më të vështirë për të përcaktuar nëse rutina juaj e kujdesit të lëkurës po funksionon. Aplikacioni YouCam Makeup ju ndihmon me një selfie të shpejtë të analizoni fytyrën me opsionin e ri për analizimin e fytyrës. “Skin Diary” iu ofron mbajtjen e shënimeve dhe informimin për problemet e fytyrës.

Aplikacioni tregon zonat e fytyrës tuaj me rrudha, pika, cilësi dhe rrathët e errëta.

Kur e përdorni për të gjetur shëndetin e lëkurës tuaj krahasuar me një javë ose një muaj më parë, koncepti është intrigues.

Për rezultatet më të mira, aplikacioni sugjeron bërjen e fotove në të njëjtin vend dhe me ndriçimin e njëjtë për një krahasim më të mirë.

Sa më i lartë të jetë rezultati në secilën nga katër kategoritë, aq më e shëndetshme është lëkura juaj.

Kontrolloni rezultatet tuaja dhe përparimin e lëkurës suaj gjatë disa javëve duke mbajtur shënime.Në këtë mënyrë do të kuptoni dhe ushqimet që iu dëmtojnë lëkurën e fytyrës tuaj. Mund ta përdorni dhe si mënyrë argëtimi duke luajtur me efektet e ndryshme./Shije.al

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
“Drejtësia u bë më në fund” (Foto)
Prindërit e shitën për 26 dollarë kur ishte 7-vjeç, sot e tërë bota e do Jackie Chen
“Çmendet” i riu nga Tirana, prej disa muajsh kryente marrëdhënie seksuale me dhunë ndaj..
Elbasan: Hyn në bunker dhe zbulon gjënë më të tmerrshme të jetës së tij
Shkoi me flokët si shkurre te parukierja, nusja nuk njihet më kur del nga salloni
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]