Lacazette hyn në historinë e Premierligës (Foto)
nga E.B (12/08/2017 ora 08:42)

Alexandre Lacazette i janë dashur vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës.
Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette e ka nisur në mënyrë të shkëlqyeshme aventurën te Arsenali. Ish yllit të Lyonit, i janë dashur 94 sekonda që të shënoj gol në ndeshjen debutuese në Premierligë. Ai i shënoi Leicester Cityt, të cilin Arsenali e mundi me rezultat 4:3.

Lacazette ka barazuar rekordin e ish sulmuesit të Arsenalit, Kevin Campbell, të cilit në vitin 1994 i janë dashur vetëm dy minuta për të shënuar golin e parë në ndeshjen e parë të sezonit ndaj Manchester Cityt.

Kurse, këtë rekord e mbanë edhe ish ylli i Kolumbisë, Faustino Asprilla. Ky i fundit në vitin 1997, kur ishte pjesë e Newcastles, iu deshën vetëm dy minuta parë në ndeshjen e parë të sezonit ndaj Sheffieldit.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
“Drejtësia u bë më në fund” (Foto)
Prindërit e shitën për 26 dollarë kur ishte 7-vjeç, sot e tërë bota e do Jackie Chen
“Çmendet” i riu nga Tirana, prej disa muajsh kryente marrëdhënie seksuale me dhunë ndaj..
Elbasan: Hyn në bunker dhe zbulon gjënë më të tmerrshme të jetës së tij
Shkoi me flokët si shkurre te parukierja, nusja nuk njihet më kur del nga salloni
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]