×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Karriget dhe tavolinat “fluturojnë” në ajër gjatë demonstratës pro unitetit në Spanjë (Video)
nga E.B (12/10/2017 ora 08:17)

Nën moton “Katalonia po, Spanja gjithashtu”, u organizua në qytetin e Barcelonës një marshim i përkrahësve të unitetit.

Demonstrata përkonte me ditën kombëtare të Spanjës, u shoqërua në momente të caktuara edhe me dhunë.

Në këtë video shfaqen njerëz teksa valëvitur flamujt katalonjas dhe spanjollë, ndërkohë që të tjerë shfaqen duke hedhur karrige dhe tavolina kundër njëri-tjetrit, para se policia të arrinte t’i shpërndante.

Sipas mediave spanjolle mbetet mister se çfarë e nxiti dhunën rreth “Placa de Catalunya” të qytetit.

 
Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]