×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Filmohen me dron orkat duke shqyer në copa balenën (Video)
nga E.B (12/10/2017 ora 08:01)

Një video rrëqethëse e filmuar me dron, shfaq momentin kur një tufë orkash shqyejnë në copa një balenë.

Gjashtë orka shihen duke ndjekur një balenë të vetmuar, të cilën më pas e shqyejnë dhe deti mbushet me gjak, transmeton Telegrafi.

Ndjekja vdekjeprurëse ka ndodhur në ujërat e Oqeanit Paqësor, në gjirin Avachinsky në lindje të Siberisë.

Fotografi Mike Korostelev po filmonte balenat për projektin rus “Orka”, kur pa një tufë prej tyre duke ndjekur një balenë.

Sipas autorit të videos, momente të tilla rrallëherë mund të shihen e lëre më të filmohen.

 
 
 
 
Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Gjykata zbardh më në fund të vërtetën për administratorin e faqes 'Vipat e Bllokut' (Foto)
Tahiri flet pas akuzave: Habilajt i kam kushërinj, por gabimi i madh që bëra ishte...
A e dini sa miliarda dollarë pasuri ka Ilir Meta?
Grezda: Me Panuçin përshtatem më mirë, ja ç’më tha Kielini në fundin e ndeshjes
Lajm i Fundit/ Rama 'heq' dorë nga Tahiri: 'E neveritshme, shteti ta...'
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]