×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
E kishin kthyer shtëpinë në fermë droge, kapet grupi mafioz i shqiptarëve
nga E.B (12/10/2017 ora 05:22)

Kanë përfunduar në prangat e policisë italiane dhe më pas në paraburgim një grup shqiptarësh të cilët akuzohen për shpërndarje kokaine në zonën e Arezzos.

Bëhet fjalë për shtetasit Erald Avduli i lindur në Berat më 25 maj 1991,  Aurel Braho i lindur më 18 korrik 1974, Enklajd Upgrade i njohur si Klajdi lindur në Fier 6 gusht 1989, Artur Shabanaj, lindur në Fier me 9 Korrik , 1989, si dhe shqiptari me inicialet H.L. i lindur në vitin 1990.

Mediat italiane raportojnë se dy prej anëtarëve të këtij grupi janë arrestua pak ditë më parë pasi i kishin shpëtuar ndjekjes së policisë. Ata janë Erald Avduli dhe Aurel Braho. Ky grup e kishte kthyer në një fermë droge një shtëpi të braktisur pranë varrezave në zonën Cortona Creti. Ndalimi i shqiptarëve u bë i mundur pas gjurmimit të hetuesve më datën 29 shtator në Kataninë.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]