×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Do të çuditeni, ky është vendi më i frekuentuar në botë nga turistët
nga I.M (11/10/2017 ora 10:48)

Shesh e kemi të vështirë të zgjedhim se ku duam të shkojmë me pushime. Do të mahniteni pasi të mësoni se cili është vendi i duhur dhe më i kërkuari në botë për pushime. 

Sipas një raporti të ri nga “Mastercard” ka një qytet që i ka mundur Londrën, Parisin apo Tokion dhe ai është: Bangkoku.

Ky është vendi më i kërkuar  pasi ka një mikëpritje të madhe. Sipas të dhënave 19 milionë vizitorë në 2016-n e ka vizituar këtë vend dhe turistët tërhiqen nga arkitektura befasuese e qytetit, kultura e pasur dhe klima tropikale. Po kështu edhe nga  çmimet e lira, pasi një turist shpenzon mesatarisht  64 dollarë  në ditë.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]